History

Awesome Image
Bülten

Bültene Abone Olun

Acil Servis Derneği olarak sürekli gelişen acil tıp haberlerini, etkinliklerimizi ve güncel bilgileri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Derneğimizin düzenli olarak yayınladığı bültenlerle ilgili haberleri ve duyuruları kaçırmamak için hemen abone olabilirsiniz.

Awesome Image
2020
AHA

AHA Kardiyopulmoner Resusitasyon ve Acil Kardiyovasküler Bakım Kılavuzu 2020

Resüsitasyon algoritmalarında önde gelen kuruluşlardan olan American Heart Association (AHA), bilindiği üzere her 5 yılda 1 kez yeni algoritma yayınlamaktadır. En son 2015 yılında yayınlanan ve 2018 de bazı bölümlerini güncelleyen ekip 5 yıllık bekleyişi sona erdirdi ve 2020 güncellemesini 21 Ekim 2020’de yayınlandı. Kılavuzun tamamını indirmek için tıklayınız. Siz değerli acil tıp çalışanlarına önemli değişiklikleri algoritmaları ve vurgu yapılmak istenen kısımları aktarmaya çalışacağız.

Awesome Image
2021
ERC

Yetişkin İleri Yaşam Desteği ERC 2021

Resüsitasyon algoritmalarında önde gelen kuruluşlardan olan European Resuscitation Council (ERC) Kardiyopulmoner Resusitasyon ve Acil Kardiyovasküler Bakım Kılavuzunu 24 Mart 2021 tarihinde yayınladı.

Awesome Image
2023
ESC

Akut Koroner Sendrom ESC 2023

Beklenen Akut Koroner Sendrom kılavuzunu ESC Eylül ayı başlamadan yetiştirdi. Kılavuzun tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Kılavuzun türkçeleştirilmiş halini yine sitemizde zamanla bulabilirsiniz ama biz öncelikle son kılavuzdan bu yana neler değişti ona bir göz atalım.

Awesome Image
2024
Gold

KOAH Kılavuzu 2024 Gold Güncellemesi

GOLD (Global Initiative for Chronic Obstructive Pulmonary Disease) 2024 güncellenmesi yayınlandı.